logoprzez

naglowek-07

Opublikowano: niedziela, 12, marzec 2017 11:34
Autor: Krzysztof Chmielewski

DSC 0673

W Zabrzu lubią food trucki? Tak i Food Fest na placu Wolności to potwierdza. Zabrzanie lubią jedzenie „na kółkach” i chętnie próbują nowych rzeczy. Do naszego miasta przyjechała nowa moda? Oby.

Owa moda przyszła z „zachodu”. W regionie pojawiła się zaś najpierw w Katowicach (nie licząc festiwalu frytek w Częstochowie), później zaś w miastach ościennych, m.in. Gliwicach. Do Zabrza food trucki przyjechały w większej ilości dopiero na Arenę Zabrze kilka miesięcy temu. Okazało się, że impreza miała potencjał, a mieszkańcy naszego miasta przychylnym okiem patrzą na to, co można dostać z „budki na kołach”.

Bo też budki te znacznie odbiegają od tych, które znamy z lat 90-tych i pierwszych, w których podawano mrożone zapiekanki z ketchupem, burgery z mięsa o podejrzanym składzie (ale smakującego jak nic innego) i frytki wyciągane z wielkiego wora. Teraz pora na świeże, niecodzienne, niebanalne i często egzotyczne jedzenie.

To, że zabrzanie poszukują nowych smaków i nowych imprez, pokazały też cotygodniowe edycje „Spotkania Śniadanie” na pl. Pstrowskiego, które chwilami gromadziły ponad 200 osób (lub więcej).

Na chętnych, od piątku do niedzieli czekają zarówno burgery, frytki, pizza czy lemoniada, jak i langosze (wspaniała, węgierska potrawa), wykwintne gulasze, meksykańskie żarełko, carry wursty i ślimaki. Do tego owoce w czekoladzie, smaczna kawa i naturalne zimne napoje. Przebierać można w ofercie przygotowanej przez kilkanaście różnych firm.

Wybraliśmy się na zlot gastro-wozów w sobotnie przedpołudnie i pod wieczór. Za każdym razem ludzi było sporo, a przy wielomu samochodach ustawiały się kolejki. Wyraźnie widać, że tego typu inicjatywy są nam, nomen omen, w smak, i może się okazać, że nasze miasto stanie się dla nich atrakcyjną lokalizacją. Oby i w niedzielę frekwencja dopisała, a organizatorzy planowali kolejne wydarzenia w naszej okolicy. 

DSC 0711

 fot. K.Chmielewski

© Copyright 2011. „System e-informacji kulturalnej" współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „W sieci kultury – utworzenie systemu e- informacji kulturalnej na terenie Gminy Zabrze”

Ta strona używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

1. Serwis zbiera w sposób automatyczny tylko informacje zawarte w plikach cookies.

2. Pliki (cookies) są plikami tekstowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu. Przeznaczone są do korzystania ze stron serwisu. Przede wszystkim zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój unikalny numer, czas przechowywania na urządzeniu końcowym.

3. Operator serwisu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu) jest podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym swojego użytkownika pliki cookies oraz mającym do nich dostęp.

4. Operator serwisu wykorzystuje pliki (cookies) w celu:

  • dopasowania zawartości strony internetowej do indywidualnych preferencji użytkownika, przede wszystkim pliki te rozpoznają jego urządzenie, aby zgodnie z jego preferencjami wyświetlić stronę;
  • przygotowywania statystyk pomagających poznaniu preferencji i zachowań użytkowników, analiza tych statystyk jest anonimowa i umożliwia dostosowanie zawartości i wyglądu serwisu do panujących trendów, statystyki stosuje się też do oceny popularności strony;

5. Serwis stosuje dwa zasadnicze rodzaje plików (cookies) - sesyjne i stałe. Pliki sesyjne są tymczasowe, przechowuje się je do momentu opuszczenia strony serwisu (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika do czasu ich usunięcia przez użytkownika lub przez czas wynikający z ich ustawień.
6. Użytkownik może w każdej chwili dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików (cookies) lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje można sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Należy pamiętać, że większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików (cookies)w urządzeniu końcowym.
7. Operator Serwisu informuje, że zmiany ustawień w przeglądarce internetowej użytkownika mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji strony internetowej serwisu.
8. Pliki (cookies) z których korzysta serwis (zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika) mogą być udostępnione jego partnerom oraz współpracującym z nim reklamodawcą.
9. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.
10. Bardziej szczegółowe informacje na temat plików (cookies) dostępne są na stronie 
ciasteczka.org.pl